AVIA to europejska sieć stacji paliw znana na całym świecie. O jej sile świadczy nieustanny rozwój. AVIA to obecnie blisko 3200 stacji paliw w 15 krajach Europy. W Polsce pod marką AVIA działa ponad 85 obiektów, a ich liczba dynamicznie rośnie.

WIELKI PLUS ZA SZWAJCARSKIE KORZENIE

Historia marki sięga 1927 roku. W Szwajcarii, w wyniku połączenia kilku niezależnych importerów ropy naftowej, powstała AVIA. Założeniem biznesowym twórców było utrzymanie niezależności poszczególnych firm, co przekładało się bezpośrednio na wzbogacenie oferty dla klientów oraz wzmocnienie pozycji biznesowej zrzeszonych importerów.

Model ten z powodzeniem przyjął się w innych krajach Europy – w 1960 roku powstało międzynarodowe stowarzyszenie AVIA International, które zaczęło oferować produkty i usługi wielu firm pod jedną wspólną marką AVIA.

AVIA w Polsce

Pierwszym operatorem sieci stacji paliw AVIA w Polsce był UNIMOT S.A., lider wśród niezależnych importerów paliw ciekłych i gazowych w Polsce. Od grudnia 2016 roku spółka należy do stowarzyszenia AVIA International, dzięki czemu uzyskała prawo do budowania i rozwoju sieci stacji paliw AVIA na terenach Polski i Ukrainy. UNIMOT S.A. ma niemal 30 lat doświadczenia na rynku paliwowym, specjalizuje się w hurtowej sprzedaży oleju napędowego oraz dystrybucji pozostałych paliw płynnych, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Paliwa charakteryzują się zredukowaną do minimum ilością zanieczyszczeń oraz najwyższymi parametrami eksploatacyjnymi.

W 2019 roku Grupa UNIMOT powiększyła portfolio produktów porafinacyjnych o pełną gamę wyrobów asfaltowych pod marką AVIA Bitumen.

AVIA – wielki plus na Twojej drodze

Obecnie ponad 3200 stacji paliw i ponad 90 firm członkowskich w 15 krajach europejskich połączyło siły pod marką AVIA.

Dowiedz się więcej o AVIA